Pojemniki prozniowe jakiej firmy

Choć pakowanie próżniowe najczęściej przypisywane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwalają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i narzędzia do pakowania stosowane są również do ich potrzeb, idąc na opakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe akcesorium do pakowania próżniowego żywności może stosować specjalne woreczki do próżniowego przechowywania lub też stosuje pojemniki próżniowe uczynione z plastiku. W przypadku pojemników najczęściej polecane są specjalne pompki ręczne, które pozwolą na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i umożliwiają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny strategia działania można skorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Wynoszą one najczęściej uniwersalny rozmiar, a ważna je zaczynać również do zamykania butelek z winem, kiedy także do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino pewno być przechowywane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co daleko przez 2-3 dni.

Do swego użytku potrafią istnieć również dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w określonych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w relacje od typu wyrobu także z miejsca, gdzie będzie on przechowywany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania rozciąga się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa bądź herbata, żywność przetworzoną, ale także warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso że stanowić pozostawiane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z zastosowaniem woreczków jest fakt, iż nie obejmują one sprzedaż wysokiej powierzchni.